Reflexní terapie
a 30 minut wellness zdarma

Reflexní terapie je metoda odnožující alternativní medicínu, jejímž cílem je léčit nemoci přírodním způsobem.

30 minut: 399 Kč
Masáž

O terapii

Reflexní terapie je léčebná metoda odnožující alternativní medicínu, jejímž cílem je léčit nemoci přírodním způsobem, kterým je masírování míst nervových zakončení spojených s orgány těla, pokud se tak děje bez chirurgického nebo chemického zásahu.

Historie reflexní terapie

Reflexologie se v současnosti nezrodila, ačkoli až donedávna nebyla oficiálně schválena jako jedna z metod léčby. Podle knihy „Masážní terapie“ od Anne Gillandries existovaly faraonské kresby, které byly nalezeny na stěnách hrobky v oblasti Sakkáry a znázorňovaly lékaře, který masíroval nohu jednoho ze svých pacientů. Proto se věřilo, že staří Egypťané byli mezi prvními národy, které využívaly léčebné schopnosti masáží a možná jsou prvním národem, který kdy poznal hodnotu a účinek reflexní terapie.

Lidé se vždy ptají, jak se reflexní terapie liší? A jak může tohoto efektu dosáhnout povrchová masáž? Reflexní masáž stimuluje krevní oběh a svaly, ale protože chůze znamená umístění každého z vnitřních orgánů těla na vlastní stimulátor, nedávný vědecký výzkum dokázal, že chodidla jsou zrcadlem těla. Vědci Tammy Weber a Mildred Carter tvrdí, že na spodní části chodidla jsou rozptýleny stovky nervových zakončení, která jsou přímo spojeny se všemi částmi těla včetně žláz orgánů a orgánů. Nedochází k žádnému opakování nebo nedostatku na obou chodidlech, protože každé z nich je zcela odlišné od druhého, což znamená, že pravé chodidlo je spojeno se žlázami a orgány umístěnými v pravé polovině těla a totéž platí pro levou nohu a levou polovinu.

Vědcům se podařilo lokalizovat každé nervové zakončení a identifikovat orgán nebo žlázu, se kterými je spojeno, a poté mohou tyto vnitřní orgány kontaktovat bez nutnosti chirurgického zákroku stisknutím nebo masírováním těchto nervových zakončení, což je známé právě jako reflexní terapie.

Účinky reflexní masáže

Prvním účinkem reflexní terapie je přeměna pocitu bolesti na pocit úlevy. Reflexní terapie navíc svým účinným přispěním aktivuje různé orgány těla a stimuluje je k efektivnějšímu plnění životních funkcí. Slouží také k usnadnění procesu vstřebávání živlů do těla. Reflexní terapie pomáhá dodávat požadované procento kyslíku do každé části těla, a to stimulací krouživého masážního pohybu na ploskách nohou pro prokrvení. Přísun živin a usnadnění jejich vstřebávání pomáhá zachovat integritu buněk, navíc obnovuje to, co bylo poškozeno, a to zejména posílením toho s dobrými poměry glukózy a kyslíku, které buňky získávají průtokem krve do buněk. Kromě své vynikající schopnosti vylučovat toxiny z těla může reflexologie také přispět ke spalování tuků a hubnutí.

Jak terapie probíhá

Reflexní terapie se neprovádí pouze tlakem na plosky nohou, přestože chodidlo je největším centrem nervových zakončení. Není ale jediné. Existují některá onemocnění, která lze vyléčit  nejen reflexní terapií, ale masírováním jiných oblastí jako jsou uši, obličej, čelo a ruce.

Reflexní sezení nepřesahují jednu hodinu. Pro ty, kteří chtějí obnovit rovnováhu a revitalizovat své tělo pomocí reflexních účinků, se doporučuje, aby absolvovali reflexní sezení třikrát týdně.

Translate »