Dárkový poukaz

Celulitida : Jaká je její příčina a jak se jí zbavit

Originální Dárky pro ženy . elegantní Dárky pro ženy , poukaz na masáž , Dárek pro ženu , dárek pro muže

Celulitida masáž , ďolíčky, pomerančová kůže. Ačkoliv je brána jako něco negativního a nežádoucího, jedná se o normální a přirozený jev, který postihuje většinu žen. Přesto nemusí vždycky zapadat do vašeho ideálu krásy, nemusí se vám líbit a nemusíte ji ani úplně akceptovat. Ať už je váš pohled jakýkoliv, pojďme se na její problematiku podívat pěkně zblízka a zjistit, proč se vlastně tvoří, jak vzniká a jak ji redukovat. A hlavně – že je úplně v pořádku ji přijmout, stejně jako je v pořádku s ní zatočit.

Nejčastěji se jí líbí v oblasti stehen, hýždí a boků, tedy tam, kde se ženám ukládá tuková tkáň v největším množství. Častější výskyt celulitidy je běžný v období dospívání, během těhotenství nebo menopauzy. 

Jedním z nejčastějších mýtů je, že celulitida je jenom přebytečný tuk. Celulitida sice vzniká zvětšováním objemu tukových buněk, není to však tuk, který je zvětšuje, ale nahromaděné odpadní látky.

Celulitida nebyla vždy ženám na obtíž

  • Pojďme zabrousit trochu do historie celulitidy a vnímání ženského těla v dobách minulých. Nějaký tělesný ideál existuje dnes, dříve tomu bylo ale úplně jinak. Celulitidě ženy vyhlásily válku teprve nedávno a to zejména kvůli vlivu médií a kosmetického průmyslu. Pojďme ale hezky popořádku.
  • Masáže jsou z hlediska léčby celulitidy skvělé, protože pomáhají odvádět přebytečnou vodu z těla, zlepšují krevní oběh a zpevňují pokožku. Samotné ale celulitidu nevyléčí, pouze mohou dočasně zmírnit její projevy. Na druhou stranu mají i jiné blahodárné účinky pro naše tělo. Uvolňují svaly, napětí a bolest a mají také relaxační účinky.
  • Manuální masáž se provádí ručně proškoleným fyzioterapeutem speciálními hmaty a správným tlakem na pokožku, čímž pomáhá rozproudit lymfu.
  • Krémy, pohyb, strava nebo masáže mohou projevy celulitidy zmírnit na nějakou dobu. V současnosti ale nemáme žádnou jinou zázračnou léčbu, která by nás dokázala této “nezvané” návštěvnice zbavit jednou provždy.

Jedno pravidlo jak na celulitidu

Masírovat, masírovat, masírovat. Existuje několik druhů masáží, které prokrvují pokožku, rozproudí lymfu a redukují celulitidu. Kromě toho mají ale masáže celou řadu dalších blahodárných účinků pro naše tělo.

Zpět na přehled článků
Translate »