Dárkový poukaz

Masážní terapie

Masážní terapie

Masážní terapie

Masáže se praktikují tisíce let, Masážní terapie je mnoho druhů a dnes si můžete vybrat z přibližně 80. metod s nejrůznějšími pohyby a technikami.  Všechny metody, které zahrnují tlak nebo tření aplikované na svaly a jiné měkké tkáně, jsou prováděny rukama. Někdy za použití prstů, jedné ruky nebo obou, a to může zahrnovat i použití předloktí, loktů nebo nohou maséra.

Každým rokem přibývá zájemců o masáže. Stále více lidí se zajímá a dozvídá o zdravotních výhodách masáže. Vybírají si z mnoha skvělých druhů masáží s účinky k hojení zranění, k pomoci při určitých zdravotních potížích a zmírnění jejich příznaků. Podporují celkové zdraví těla a člověka.

Masážní terapie

Chcete masáž jen pro uvolnění a zvládnutí stresu? Potřebuje úlevu od příznaků bolesti?  Nebo hledáte pomoc s konkrétním zdravotním stavem?

Techniky používané v masážní terapii přechází od dlouhých tahů až po sérií krátkých tahů. Během masáže se používají oleje a hydratační mléka. Doba trvání masáže se obecně pohybuje od 5. minut s možností prodloužení až na dvě hodiny.

Terapeuti mohou používat více než jeden styl masáže nebo si terapeut může styl masáže přizpůsobit podle věku a zdravotního stavu klienta.

Nejznámější druhy masáží

Švédská masáž

Je to jeden z nejběžnějších typů. Zahrnuje dlouhé, měkké tahy a hnětací pohyby, kromě lehkých, rytmických tahů a poklepávání na horní vrstvy svalů. To vše v kombinaci s pohybem na kloubech uvolňuje svalové napětí, takže je to skvělá možnost, jak pomoci zmírnit napětí. Švédská terapie je tedy relaxační, úžasně energizující a je považována za jednu z nejlepších masáží.

Čtyři běžné rytmy švédské masáže:

Jemná masáž:
Série jemných akupresurních tahů používaných k uvolnění tkání.

Hnětení:
Od mačkání, válení nebo hnětení s následnou jemnou masáží.

Tření:
Hluboké krouživé pohyby, které způsobují tření vrstev tkáně o sebe, což pomáhá zvýšit průtok krve.

Technika masáže konečky prstů:
Krátké, střídavé poklepy prováděné rukama, prsty nebo hranou ruky.

Hloubková masáž tkání

Patří mezi 10 nejlepších druhů masáží, protože se zaměřuje na některé bolestivé préblémy těla.  Využívá pomalé, promyšlené tahy, které zaměřují tlak na specifické vrstvy svalů, šlach nebo jiných tkání hluboko v kůži. Přestože je méně rytmická než jiné typy masáží, může být skvělou terapeutickou možností, protože zmírňuje chronického napětí.
A pomáhá při zraněních svalů.

Sportovní masáž

Tato masáž byla vyvinuta k podpoře specifických svalů používaných při určitých sportech a využívá různé techniky, které sportovcům pomáhají k dobré kondici před, během nebo po sportovních aktivitách. Může být použita ke zvýšení svalové flexibility, k prevenci zranění a také ke zmírnění svalové únavy.  Což napomáhá regeneraci po sportovním zranění.

Shiatsu masáž

Slovo shiatsu v japonštině znamená „tlak prstů“ a zde terapeut používá různý a rytmický tlak na určité body těla. Tyto body se nazývají tlakové body a jsou považovány za důležité pro tok vitální energie do těla. Odstraňuje blokády v akupunkturních bodech.

Thajská masáž

Terapeut svým tělem směřuje masírovaného do určitých pozic.  To zahrnuje tlak na svaly, mobilizaci kloubů a akupresuru.

Masáž lávovými kameny

Terapeut aplikuje teplé kameny na konkrétní místa na těle, jako jsou akupresurní body.Kameny lze použít jako masážní nástroje nebo je dočasně ponechat na místě.Horké kameny se používají v kombinaci s jinými technikami.  Může být uklidňující a relaxační, protože přenáší teplo do hlubších oblastí těla.

Reflexní masáž

Je založena na reflexologii, „vědě zabývající se studiem a působením tlaku na určité body na rukou a nohou, nazývané reflexní zóny“. Reflexní terapie využívá techniky rukou, palců a prstů ke stimulaci konkrétních oblastí chodidel.  Je zajímavé, že tyto oblasti odpovídají různým částem těla, takže se očekává, že budou podporovat zdraví a pohodu.

Těhotenská masáž

Tělo těhotné ženy prochází během těhotenství velkými změnami.  Těhotné ženy mohou pomoci snížit tyto změny snížením stresu, snížením otoků paží a nohou a zmírněním bolesti svalů a kloubů. Tato masáž je tedy zvláště užitečná v době, kdy jsou léky a další lékařské možnosti omezené.

Kdy masáž pomáhá

Bolesti zad:
Více než jedna studie prokázala účinnost masáže při léčbě bolestí zad.

Bolest hlavy:
Některé studie naznačují, že masážní terapie může snížit počet záchvatů migrény, kterými člověk trpí, a také zlepšuje kvalitu spánku.

Páteř:
Klinická studie zkoumající účinnost švédské masáže v přítomnosti osteoartrózy kolena ukázala, že účastníci, kteří absolvovali hodinovou masáž jednou nebo dvakrát týdně, měli zlepšení bolesti, ztuhlosti a funkce páteře.

Pro pacienty s rakovinou:
Používá se jako doplněk tradiční západní medicíny.  Může podpořit relaxaci, snížit příznaky rakoviny nebo vedlejší účinky léčby rakoviny, pomoci snížit bolest, otoky, únavu, nevolnost nebo depresi nebo zlepšit funkci imunitního systému pacienta.  Jsou však specifické oblasti, kterým by se terapeut měl vyhnout, například u onkologických pacientů.  A také se vyhněte časům, kdy by se to nemělo praktikovat. Pokud má člověk rakovinu, měl by se před masáží poradit s lékařem.

Při léčbě deprese:
Přehled 17 klinických studií zjistil, že masážní terapie může pomoci snížit depresi.

Zpět na přehled článků
Translate »