Egyptská masáž
a 30 minut wellness zdarma

Jedna z nejlepších masáží, která má hluboký léčebný účinek. Pomáhá při zdravotních problémech a bolestech hlavy.

60 minut: 1 099 Kč
90 minut: 1 499 Kč
120 minut: 1 999 Kč

O masáži

Egyptská masáž je známá jako tradiční egyptská masáž nebo faraonská masáž. Jde o typ tradiční masáže (masážní terapie), která má za cíl uvolnit svalové napětí. Zlepšuje kožní tonus, přispívá k uvolnění svalů a k lepšímu spánku. Staří Egypťané věřili ve tři „klíče života“, hlava, duševní pohoda a srdce. Emoční a fyzické centrum je v břiše.

Tento typ masáže využívá přírodní esenciální oleje. Je považována za jednu z důležitých léčebných metod, protože stimuluje průtok krve v těle a předchází mnoha nemocem.

Relaxace egyptských faraonů

Přenesme se do starověkého Egypta, samotného centra a velmoci tehdejšího světa. Již tehdy se využívalo blahodárných účinků speciální masáže, která navodila pocit klidu, úlevy a dodala energii unavenému organismu. Egyptští faraóni si těch nejlepších masérů velice cenili a jejich hodnota se vyvažovala zlatem. Egypťané totiž věřili, že ruce maséra jsou obdařeny zvláštní silou, jež je darem od samotných bohů.

Egyptská masáž je vysoce harmonizující a relaxační procedura, která se zaměřuje zejména na uvolnění a relaxaci organismu. Vláčné a pomalé tahy prstů a dlaní stimulují krevní oběh, revitalizují jej a díky tomu se škodliviny a toxiny snáze vyplavují z organismu. Speciální techniky pohybů a hmatů působí na hluboko uložené vrstvy svalové tkáně a pomáhají je uvolnit. Ve většině wellness salónech je egyptská masáž doprovázena použitím esenciálních olejů z aromatických bylin. Procedura tedy působí nejen na organismus, ale je také „elixírem života“ pro naše smysly.

Variance egyptské masáže

Kromě esenciální egyptské masáže existuje také tzv. Spirituální egyptská masáž. Jejím základním principem je přirovnání těla k pyramidám. Egypťané rozdělovali tělo na pyramidy – hlava, ramena a pas představují jednu pyramidu, další je od pasu dolů. Energetické centrum se nachází ve středu těchto pyramid. Spirituální metoda dále vychází z předpokladu, že je organismus složen ze sedmi hlavních kovů: zlata, stříbra, železa, rtuti, mědi, cínu a síry. V každém organismu hraje prim jiný kov. Podle toho, který převládá, se pak určuje typologie klientova těla – teplé, studené vlhké, či suché tělo. Do hry vstupují i živly, které v klientově těle převládají, ty pak ovlivňují další postup a vhodnou formu masáže.

Mnohem častěji se setkáte s již zmíněnou esenciální egyptskou masáží, která se stala stálicí v nabídce wellnes center. V mnoha salónech ji dokonce provádějí rodilí Egypťané. Můžete si tak, o to autentičtěji, vychutnat atmosféru pravé egyptské masáže a na chvíli se možná cítit i jako obdivovaná nejkrásnější vládkyně Egypta Kleopatra a faraon.

Translate »