Dárkový poukaz

Masáž nohou
a 30 minut wellness zdarma

Masáž nohou a chodidel je neméně důležitá jako masáž zbytku těla , Masáž nohou se spíše podílí především na řešení mnoha problémů v těle . Péče o vaše tělo začíná u nohou.

30 minut: 499 Kč
masáž nohou , masáž chodidel . reflexní terapie


O Masáž nohou


Masáž nohou a chodidel je neméně důležitá jako masáž zbytku tělaMasáž nohou se spíše podílí především na řešení mnoha problémů v těle . Péče o vaše tělo začíná u nohou. Chodidla jsou částí lidského těla nejblíže zemi, jelikož na ně dopadá veškerá jeho váha. Navíc jsou chodidla propojena s mnoha nervovými body v těle, takže potřebují neustálou masáž a péči. Masáž chodidel je jedna z rychlých ošetření různých problémů nohou, které mohou zmírnit bolest a napětí. Ve svalové relaxaci je masáž nohou známá také jako reflexní masáž. Viz také reflexní masáž,  Bylo prokázáno, že masáž chodidel má mnoho neočekávaných zdravotních výhod. Obvykle se doporučuje masírovat chodidla 10 až 15 minut denně, a pokud chcete, aby masážní proces na vaše tělo působil pozitivně, měli byste si masírovat chodidla každý večer před spaním!


Jaké jsou výhody masáže nohou?

 Zlepšuje krevní oběh:

Podle odborníků z Harvardu, když necvičíte nebo se pravidelně nehýbete, svaly vašeho těla včetně nohou se napínají. Ovlivňuje také krevní oběh. Protože existuje riziko vážné mrtvice včetně bolesti více orgánů. V tomto případě může být užitečná masáž plosek nohou. Ve skutečnosti jsou nervy celého těla spojeny s chodidly nohou. 

Zbavte se bolesti nohou:

Od nepaměti lidé používali masáž při bolestech nohou nebo kloubů. Chodidlo se skládá z 26 kostí spojených s mnoha klouby, svaly, šlachami a vazy. Kde je bolest velmi častá. V tomto případě může masáž nohou poskytnout úlevu od napjatých svalů. 

Nízký krevní tlak:

 Podle studie je masáž plosek nohou prospěšná při snižování krevního tlaku. Tato studie ukázala, že 10 minut masáže nohou zlepšilo systolický a diastolický krevní tlak u lidí s vysokým krevním tlakem.


Domácí léky na ploché nohy

Ploché nohy jsou problémem, To způsobuje potíže se změnami chůze nebo běhu. Pokud máte také ploché nohy, může vám k léčbě pomoci masáž chodidel. Masáž posiluje svaly chodidel a správně je procvičuje. Užitečné v případech deprese a stresu: Masáž snižuje hladinu stresové chemikálie  kortizolu, snižuje deprese a stres. Odborníci také říkají, že obecná masáž pomáhá podporovat pocity péče, pohodlí a spojení, přičemž bylo prokázáno, že všechny pomáhají snižovat příznaky stresu, úzkosti a deprese. Zbavte se migrény: Na chodidlech jsou nějaké tlakové body, které při stlačení jemně zmírňují bolesti hlavy a migrény. Tento akupunkturní bod se nachází mezi prsty na nohou.

 Masáž nohou zmírňuje menstruační bolesti:

 Tlakem na reflexní plochy chodidel bude vaše tělo stimulováno k tomu, aby vstoupilo do stavu hluboké relaxace. Tyto tlakové body spouštějí produkci chemických látek v mozku, jako jsou endorfiny a serotonin, které snižují vnímání bolesti a navozují relaxaci – klíč k překonání menstruačních bolestí.  Masáž nohou stimuluje průtok krve Pro ty, kteří trpí studenými chodidly, zejména v zimním období, nebo jakýmikoli nemocemi, které omezují prokrvení končetin, je masáž chodidel ideálním řešením, protože masáž chodidel před spaním pomáhá stimulovat průtok krve, prodlužuje životnost těla, končetin a zlepšuje celkový stav chodidla.

 Masáž nohou zbavuje tělo toxinů a tuků: Jak jsme již zmínili v předchozím bodě, masáž nohou stimuluje prokrvení všech částí těla, což na oplátku stimuluje tok živin do tkání a stimuluje vylučování potu, což napomáhá k odvádění jak toxinů, tak i tuků z těla.


Masáž chodidel uvolňuje ucpání dutin

Mnoho z nás trpí chronickým ucpáním dutin, které způsobuje nepohodlí, zejména před spaním. Masáž chodidel před spaním pomáhá odstranit překrvení nosu, nosní dutiny a dutin, což vám umožní snadno dýchat, aniž byste se museli neustále spoléhat na léky. Masáž nohou zlepšuje funkci jater: Játra jsou jistě důležitým orgánem v našem těle, protože odstraňují toxiny, bakterie a další opotřebované látky, které mohou způsobit další poškození jiných částí těla. Masáž chodidel před spaním může pomoci obnovit normální hodnoty zvýšených jaterních enzymů a zajistit efektivní metabolismus živin, čímž udržíte vaše tělo zdravé.

 Masáž nohou snižuje depresi: Masáž nohou před spaním vám sice nepomůže zbavit se deprese, ale určitě pomůže zmírnit fyzické příznaky s ní spojené. Cílem masáže je zde si dočasně odpočinout od fyzické a emocionální tíhy, kterou deprese přináší, takže pocítíte velkou úlevu.


Reflexní terapie

Reflexní terapie je léčebná metoda odnožující alternativní medicínu, jejímž cílem je léčit nemoci přírodním způsobem, kterým je masírování míst nervových zakončení spojených s orgány těla, pokud se tak děje bez chirurgického nebo chemického zásahu.

Historie reflexní terapie

Reflexologie se v současnosti nezrodila, ačkoli až donedávna nebyla oficiálně schválena jako jedna z metod léčby. Podle knihy „Masážní terapie“ od Anne Gillandries existovaly faraonské kresby, které byly nalezeny na stěnách hrobky v oblasti Sakkáry a znázorňovaly lékaře, který masíroval nohu jednoho ze svých pacientů. Proto se věřilo, že staří Egypťané byli mezi prvními národy, které využívaly léčebné schopnosti masáží a možná jsou prvním národem, který kdy poznal hodnotu a účinek reflexní terapie.

Lidé se vždy ptají, jak se reflexní terapie liší? A jak může tohoto efektu dosáhnout povrchová masáž? Reflexní masáž stimuluje krevní oběh a svaly, ale protože chůze znamená umístění každého z vnitřních orgánů těla na vlastní stimulátor, nedávný vědecký výzkum dokázal, že chodidla jsou zrcadlem těla. Vědci Tammy Weber a Mildred Carter tvrdí, že na spodní části chodidla jsou rozptýleny stovky nervových zakončení, která jsou přímo spojeny se všemi částmi těla včetně žláz orgánů a orgánů. Nedochází k žádnému opakování nebo nedostatku na obou chodidlech, protože každé z nich je zcela odlišné od druhého, což znamená, že pravé chodidlo je spojeno se žlázami a orgány umístěnými v pravé polovině těla a totéž platí pro levou nohu a levou polovinu.

Vědcům se podařilo lokalizovat každé nervové zakončení a identifikovat orgán nebo žlázu, se kterými je spojeno, a poté mohou tyto vnitřní orgány kontaktovat bez nutnosti chirurgického zákroku stisknutím nebo masírováním těchto nervových zakončení, což je známé právě jako reflexní terapie.

Účinky reflexní masáže

Prvním účinkem reflexní terapie je přeměna pocitu bolesti na pocit úlevy. Reflexní terapie navíc svým účinným přispěním aktivuje různé orgány těla a stimuluje je k efektivnějšímu plnění životních funkcí. Slouží také k usnadnění procesu vstřebávání živlů do těla. Reflexní terapie pomáhá dodávat požadované procento kyslíku do každé části těla, a to stimulací krouživého masážního pohybu na ploskách nohou pro prokrvení. Přísun živin a usnadnění jejich vstřebávání pomáhá zachovat integritu buněk, navíc obnovuje to, co bylo poškozeno, a to zejména posílením toho s dobrými poměry glukózy a kyslíku, které buňky získávají průtokem krve do buněk. Kromě své vynikající schopnosti vylučovat toxiny z těla může reflexologie také přispět ke spalování tuků a hubnutí.

Jak terapie probíhá

Reflexní terapie se neprovádí pouze tlakem na plosky nohou, přestože chodidlo je největším centrem nervových zakončení. Není ale jediné. Existují některá onemocnění, která lze vyléčit  nejen reflexní terapií, ale masírováním jiných oblastí jako jsou uši, obličej, čelo a ruce.

Reflexní sezení nepřesahují jednu hodinu. Pro ty, kteří chtějí obnovit rovnováhu a revitalizovat své tělo pomocí reflexních účinků, se doporučuje, aby absolvovali reflexní sezení třikrát týdně.Translate »