Dárkový poukaz

Masáž zad , jak masáže mohou snížit stres

Originální Dárky pro ženy . elegantní Dárky pro ženy , poukaz na masáž , Dárek pro ženu , dárek pro muže

Masáž zad , jak masáže mohou snížit stres

Masáž zad Používáme specifické oleje zaměřené na oblast zad, krku a ramen, uvolňují napětí a pomáhají zklidnit napjaté, bolavé svaly, které jsou důsledkem opotřebení nebo nesprávného držení těla. Tato masáž působí tlakem na svaly, aby se zvýšil průtok kyslíku v krvi a uvolnily se toxiny z namáhaných oblastí.Pokud se cítíte napjatí nebo máte bolesti, masážní terapie vám může pomoci cítit se lépe. Má spoustu fyzických a duševních výhod, včetně úlevy od bolesti a relaxace.

 

Jedná se o tradiční masáž zad, šíje a ramen, která stimuluje krevní oběh a zlepšuje kožní a svalový tonus a zároveň zklidňuje napjaté a unavené svaly. Tahy masáže uvolňují jednotlivé svaly a kopírují pohyby oběhového systému. Celkový zážitek eliminuje psychické napětí.Toto ošetření se zaměřuje na oblast těla, která je pro většinu lidí problematickým místem. Krk a ramena jsou oblasti, kde máme tendenci zadržovat napětí a stres. Trvalé držení těla, jako je celodenní sezení u stolu nebo počítače, kojení nebo nadměrný emoční stres, mohou přispět ke svalovému napětí a ztuhlosti kloubů. Neléčené může mít za následek bolesti krku, hlavy

 

Benefity a účinky masáže

 • Snižuje bolest a napětí v oblastech hlubokého napětí, jako jsou záda, krk a ramena.
 • Zabraňte rozvoji bolestí hlavy a migrény.
 • Zlepšená cirkulace krve a odtok lymfy z horní části těla.
 • Skvělý způsob, jak se zbavit stresu a zlepšit pocit pohody.

Kromě masáže při bolestech zad je důležité hodně odpočívat, aby se vaše svaly zotavily. Pokud zvedáte hodně těžkých břemen, snažte se na pár dní, pokud je to možné, odpočívat. Sledujte také své držení těla, zejména při sezení a zvedání, protože to může být velkým přispěvatelem k bolestem zad. Po masáže zůstanete dobře hydratovaní, pomůže to posílit účinky masáže. Léky proti bolesti lze použít ve spojení s masáží, ale nemělo by se na ně spoléhat a při dlouhodobém používání může způsobit problémy.

způsobů, jak masáže mohou snížit stres

 

Stres je běžnou součástí života. Všichni jsme to někdy zažili. Ale když stres začne ovlivňovat naše živobytí, může se stát škodlivým pro naše zdraví.

 

Nejlepší způsob, jak bojovat se stresem a snižovat jej, je zapojit se do činností, které nám umožňují cítit se uvolněněji a v přítomnosti.

 

Masážní terapie je osvědčená metoda, která pomáhá v boji proti stresu a snižuje jeho negativní dopady na mysl a tělo. Bylo prokázáno, že i pouhých 10 minut masážní terapie a Masáž zad  může aktivovat přirozené hormony štěstí v těle a zanechá vás, abyste se cítili uvolněnější a méně stresovaní.

 • Masáž zad
 • zdravotní masáž
 • masáž proti bolesti zad

Díky masážním terapiím zlepšujícím náladu je snazší cítit se klidnější a pod kontrolou, snižuje úzkost a přirozeně zklidňuje reakci těla na boj nebo útěk.

Příznaky stresu

Zatímco stres je nedílnou součástí našeho přežití, pokud je vaše reakce bojuj nebo útěk neustále zapnutá, může to vést k řadě příznaků, které mohou být škodlivé pro vaše zdraví.

 

Některé z nejčastějších příznaků stresu zahrnují:

 

 • Dušnost
 • Bušení srdce
 • Zvýšené pocení
 • Zvýšená srdeční frekvence
 • Těsnost v hrudníku
 • Zauzlovaný žaludek
 • Bolesti hlavy
 • Nespavost

Deprese, úzkost, podrážděnost

Tyto reakce na události nebo prostředí vyvolávající stres způsobují zmatek ve vašem nervovém systému. Ve stresu musí vaše tělo pracovat tvrději ve snaze dodat zdravé zásobení kyslíkem a krví. Pokud zažíváte chronický stres, vaše tělo musí také držet krok s prudkým nárůstem hladiny glukózy, čímž se zvyšuje riziko cukrovky 2. typu a zažívacích problémů, jako je reflux kyseliny a zácpa. Nekontrolovaný stres může snížit imunitní systém těla, takže budete náchylnější k nemocem a může dokonce vést k reprodukčním problémům u mužů i žen.

 

 způsobů masáže snižuje stres

Masáž může snížit stres a s ním související příznaky snížením srdeční frekvence a zklidněním centrálního nervového systému. V důsledku toho se budete cítit uvolněnější, omlazeni a soustředění.

 

Masáž spouští relaxační odezvu. Masáž povzbuzuje tělo, aby „zpomalilo“, přivádí ho ze zvýšeného stavu úzkosti do klidnějšího, uvolněnějšího stavu. Jednoduchý akt doteku a metodické hnětení vyzve tělo, aby se uvolnilo a ponořilo se do relaxace. Tato emoční reakce je zažehnuta přirozeným hormonem štěstí a relaxace těla, serotoninem. Serotonin stabilizuje naši náladu a také pomáhá se základními funkcemi, jako je jídlo, trávení a spánek.

Masáž pomáhá se svalovým napětím Když jste ve stresu, vaše tělo se mimovolně napne, což způsobí napnutí svalů. Pomocí masážní terapie se svaly mohou vrátit do uvolněného stavu zmírňujícího chronickou bolest. Vysoká úroveň napětí v těle může způsobit zkrácení svalů, omezení pohybu a bolesti. Masáž uvolňuje napětí tím, že zvyšuje elasticitu tkání a stimuluje parasympatický nervový systém. Pomocí technik, jako je terapie spouštěcími body, tření, protahování a hlazení, se svalová vlákna zahřívají a uvolňují. Pacienti mohou potřebovat více

než jednu masáž k nápravě svalového napětí, ale přesto zaznamenají značné výsledky již po jednom sezení.

Masáž snižuje krevní tlak. Prokázalo se, že masáž zlepšuje krevní oběh, což zase pomáhá snižovat krevní tlak. Masážní terapie pomáhá zklidnit nervový systém, který je zodpovědný za zvýšení krevního tlaku jako odpověď na stres.Studie prokázaly, že relaxace masáž nebo aromaterapeutická masáž – obě modality, které jsou čistě relaxačně zaměřené – snižují krevní tlak a srdeční frekvenci mnohem účinněji než hloubková nebo sportovní masáž. Nejpravděpodobněji je to způsobeno tím, že uklidňující, jemný dotek uvolňuje hormon serotonin, který způsobuje, že se naše tělo samoreguluje a vrací se k přirozené a zdravější funkci.

Benefity a účinky masáže

Masáž zlepšuje spánek, protože masáž může přímo ovlivnit produkci serotoninu v těle a může také pomoci při uvolňování spánkového hormonu melatoninu. Přímý tlak a manipulace se svaly na krku, ramenou, zádech a dokonce i nohou a chodidlech spouští produkci melatoninu. Masáž také snižuje kortizol – stresový hormon – který může ovlivnit spánkový režim. Místo toho dopamin stabilizuje vaši náladu a pomáhá vytvořit stav relaxace potřebný pro zdravý spánek. Masážní terapie může být vylepšena esenciálními oleji, jako je levandule, aby se tělo dostalo do tohoto šťastného stavu.

Masáž pomáhá s duševním zdravím Masáž může podpořit naše duševní zdraví tím, že stimuluje receptory, nervy a hormony odpovědné za regulaci nálady. Při jemné tlakové masáži se tyto receptory aktivují – poskytují klientovi terapeutickou úlevu a zlepšují náladu a celkovou pohodu. Bylo také prokázáno, že masáž zvyšuje aktivitu nervů vagus, která je u lidí s depresí často nízká. Když je tento nerv stimulován, hladiny kortizolu se snižují, čímž se tělo dostává do uvolněnějšího a šťastnějšího stavu.

Další studie také ukázaly, že po masáži se snižuje aktivita pravého čelního laloku mozku (část spojená s negativními emocemi).

Snížil se a přesunul se do levého čelního laloku, který je zodpovědný za regulaci nálady a stresu.

 

Tak proč to napětí?

Masážní terapie může být jedním z nejlepších dostupných prostředků proti stresu! Kromě klidné a relaxační atmosféry masérské kliniky se díky masáže cítíme zdravěji. Zatímco stresu lze dočasně zmírnit jedinou masáže, pro klienty, kteří se potýkají s chronickým stresem, bude užitečné najít si dlouhodobý masážní plán s kvalifikovaným masérem.

 

Jaké jsou výhody masáže pro tělo?

 

 

Druhy masáží poskytují tělu důležité výhody ve smyslu posílení fyzického, duševního a psychického zdraví. Mezi hlavní výhody masáže patří následující:

 

Relaxace a redukce stresu: Masáž pomáhá uvolnit tělo i mysl, snižuje hladinu stresu a podporuje pocit relaxace. Stimuluje vylučování endorfinů – hormonu štěstí vylučovaného tělem, který pomáhá zmírňovat pocity úzkosti a zlepšuje náladu člověka.

 

Úleva od bolesti a uvolnění svalů: Masážní techniky, jako je hnětení, protahování a tlak, pomáhají zmírnit svalové napětí, odstranit nebo snížit ztuhlost a zmírnit bolest. Proto může být masáž účinná při léčbě svalových dysbalancí, chronických bolestivých stavů a sportovních zranění.

 

Zlepšení krevního oběhu: Masáž zvyšuje průtok krve a lymfatické tekutiny, což zlepšuje dodávku kyslíku a živin do tělesných tkání a orgánů. To pomáhá odstraňovat metabolický odpad (metabolický odpad), snižuje zánět a podporuje přirozené hojivé procesy těla.

 

Zvyšte flexibilitu těla: Pravidelná masáž pomáhá zlepšit pružnost kloubů a zmírnit ztuhlost. Může také prospět jedincům, kteří trpí onemocněními, jako je artritida, nebo těm, kteří se zabývají fyzickými aktivitami, které vyžadují velkou míru flexibility a pohybu.

 

Posílení zdraví imunitního systému: Masážní terapie má pozitivní účinky na imunitní systém, protože pomáhá stimulovat tvorbu bílých krvinek nezbytných k ochraně těla před infekcemi a nemocemi.

 

Zlepšení kvality spánku: Masáž zvyšuje relaxaci, pomáhá tak regulovat spánkový režim, snižuje výskyt nespavosti a zlepšuje kvalitu spánku.

 

Podpora duševního a psychického zdraví: Kromě fyzických výhod má masážní terapie pozitivní účinky na duševní a psychické zdraví. Snižuje příznaky stresu a deprese, zvyšuje soustředění a duševní jasnost, zvyšuje celkový pocit relaxace a psychické rovnováhy a aktivuje nervový systém.

Zpět na přehled článků
Translate »